Stowarzyszenie dla Rozwoju Edukacji przy Zespole Szkół Zawodowych
i Ogólnokształcących w Kartuzach

Miesiąc Przedsiębiorczości w ZSZiO W Kartuzach

Miesiąc Przedsiębiorczości w ZSZiO W Kartuzach

Stowarzyszenie dla Rozwoju Edukacji przy ZSZiO w Kartuzach już po raz dwunasty realizuje projekt Miesiąca Przedsiębiorczości współfinansowany przez Narodowy Bank Polski. W tym roku projekt rozpoczął się 27 stycznia. Celem projektu jest umacnianie w uczniach postaw przedsiębiorczych, zapoznanie ich z środowiskiem lokalnego biznesu, poznanie rodzimego rynku pracy, a także przygotowanie uczniów do aktywnego wejścia na rynek pracy po ukończeniu szkoły.

 W ramach projektu  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wielu szkoleniach oraz brali udział w licznych konkursach. W lutym pracownicy banku przeprowadzili szkolenia na temat funkcjonowania kont i kredytów studenckich oraz planowania budżetu domowego przy wykorzystaniu osobistego konta internetowego. Odbyło się również szkolenie w formie warsztatów pod tytułem: „nowoczesny sprzedawca” poprowadzone przez specjalistę ds. sprzedaży oraz szkolenia na temat pieniądza, systemu podatkowego w Polsce, wynagrodzeń, finansów w matematyce, zastosowania programu MS Excel w analizie ekonomicznej. Młodzież dowiedziała się również jak rozpocząć działalność gospodarczą oraz jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej.

 

Dnia 9 marca 2020 roku odbył się  konkurs „Rozmowa kwalifikacyjna w języku angielskim”. Przystąpiło do niego 10 najlepszych uczniów wyłonionych w etapie klasowym przez native speakera. Sporządzili oni dokumenty do rozmowy kwalifikacyjnej  w języku angielskim. Pod uwagę brano przygotowane dokumenty, umiejętności językowe oraz adekwatność pytań do odpowiedzi.

 

 

Przedsiębiorcy z powiatu kartuskiego przeprowadzili także symulacyjne rozmowy kwalifikacyjne z uczniami – kandydatami ubiegającymi się o pracę.

Uczniowie wcześniej przygotowali listy motywacyjne i  CV oraz uczestniczyli w szkoleniach realizowanych przez doradcę zawodowego.