Stowarzyszenie dla Rozwoju Edukacji przy Zespole Szkół Zawodowych
i Ogólnokształcących w Kartuzach

Mistrzostwa Kartuz w Piłce Siatkowej Mężczyzn

W dniu 10 kwietnia 2016 roku odbyły się Mistrzostwa Kartuz w Piłce Siatkowej Mężczyzn. W turnieju uczestniczyły drużyny z Kościerzyny, Stężycy, Przodkowa, Klukowej Huty oraz Kartuz. Turniej w Kartuzach przy ZSZ i O od lat przebiega organizacyjnie i sportowo na najwyższym poziomie. Mistrzostwa Kartuz zorganizowane zostały z ramienia Stowarzyszenie dla Rozwoju Edukacji przy ZSZ i O w Kartuzach

Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym”. Łącznie rozegrano aż 10 spotkań, które wyłoniły najlepszą drużynę podczas Mistrzostw Kartuz. Okazało się, że jedynie zespół Kunikowski Przodkowo nie przegrał żadnego spotkania tracą zaledwie dwa sety w konsekwencji zdobywając pierwsze miejsce. Na drugim miejscu uplasował się zespół Nasz Dach Stężyca, który uległ jedynie w meczu z Kunikowskim. Na najniższym podium stanęła drużyna UKS Klukowa Huta, która doznała dwóch porażek w turnieju. Na czwartym miejscy, z jednym zwycięstwem nad gospodarzem turnieju ZSZ i O Kartuzy, uplasowała się drużyna KOS i R Kościerzyna, zaś ostanie miejsce zajęła drużyna ze „Wzgórza”, która przegrał wszystkie swoje mecze.

Klasyfikacja generalna:

I miejsce Kunikowski Przodkowo

II miejsce Nasz Dach Stężyca

III miejsce UKS Klukowa Huta

IV miejsce KOS i R Kościerzyna

V miejsce ZSZ i O Kartuzy

O dobrą organizację turnieju w tym roku zadbali również sponsorzy Forma Fitness Club, Restauracja „Speedy Gonzales”, „Viabet” Przodkowo oraz Gmina Sierakowice, którzy przygotowali miłe niespodzianki dla uczestników i kibiców. Wszystkie osoby mogły skosztować z posiłku: ciepłej grochówki, słodyczy, kawy itp.

Stowarzyszenie dla Rozwoju Edukacji przygotowało dla wszystkich drużyn puchary, dyplomy oraz nagrody indywidualne.

MVP – Karol Jaworski – Kunikowski Przodkowo

Najlepiej Punktujący – Jakub Płotka

Najlepszy Libero – Bartłomiej Leszczyński

Wyróżnienie :

Karol Treder – Kunikowski Przodkowo,

Adrian Laduba – UKS Klukowa Huta

Piotr Labuda – Nasz Dach Stężyca.

Stowarzyszenie dla Rozwoju Edukacji serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom turnieju za miłą i sportową atmosferę oraz sponsorom za wsparcie finansowe bez którego nie byłoby w tym roku możliwości organizacji zawodów, które cieszą się ogromną popularnością.